2019-05-05

Bóg zapłać wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie wizytacji kanonicznej naszej parafii: radzie parafialnej, całej służbie liturgicznej - kościelnym, organistce, scholi, lektorom i ministrantom. Dziekuję dzieciom i młodzieży, członkom klubu sportowego oraz delegacjom Ochotniczej Straży Pożarnej, Bractwa Przemienienia Pańskiego i Żywego Różańca. Dziękuję chorym i wspierającym wizytację swoją modlitwą. Miłym akcentem dla ks. Biskupa było nawiedzenie kapliczki św. Rozalii, jak i zwiedzanie poddasza i wieży kościoła. Jestem przekonany, że dla wszystkich uczestników - dla ks. Biskupa, kapłanów, gości i parafian był to czas świętowania i umocnienia naszej wiary.

* * *

Rozpoczął się miesiąc maj - czas modlitwy maryjnej w kościele, przy kapliczkach i w wielu rodzinach. Dzisiaj zapraszam wszystkich na nabożeństwo majowe w kościele na godz. 17.00. Od poniedziałku do piątku nabożeństwo majowe w kościele w połączeniu z Mszą św. z udziałem dzieci I-Komunijnych o godz. 18.00. W przyszłą niedzielę zgromadzimy się przy kapliczce w Dębinach o godz. 16.00. Po nabożeństwie majowym w tym dniu spotkanie członków obu róż Żywego Różańca w świetlicy w Dębinach będzie połączone z projekcją filmu o objawieniach Lourdes.

* * *

W najbliższym tygodniu mamy w naszej parafii 7 solenizantów noszących imiona: Jakub, Stanisław i Stanisława. Solenizantom życzymy wiele łask Bożych w życiu codziennym oraz doświadczenia orędownictwa swoich patronów, których wspominamy w liturgii:

6 maja           św. Jakub, apostoł

8 maja           św. Stanisław, biskup, męczennik, +1079, patron Polski

* * *

N    -  5.V -  III Niedziela Wielkanocna

                     8.00 - +Czesław Paluszkiewicz

                   10.30 - I Komunia św.

                   17.00 - nabożeństwo majowe

Pn  -  6.V - 18.00 - +Stefan Bętkowski

                   18.00 - 80 urodz. Marianny Kardas

Wt -  7.V - 18.00 - +Edmund +Bronisława Klarkowscy +Benedykt +Eugeniusz +Stefania Kran

Śr  -  8.V - 18.00 - o zdrowie i błog. Boże dla Stanisławy z rodziną

                  18.00 -

Czw- 9.V - 18.00 - +Stanisława +Stanisław Gierat

Pt  - 10.V - 18.00 - +Konstanty Gładkowski

Sb - 11.V -   8.00 - pielgrzymka do Gniezna i na Ostrów Lednicki

N  - 12.V - IV Niedziela Wielkanocna

                     8.00 - w intencji wszystkich Parafian

                   10.30 - +Stanisława Gierat (int. od Żywego Różańca)