2023-05-14

Dzieciom I-Komunijnym dziękuję za ofiary złożone na misje w wysokości 1310 zł. Dzieci zapraszam na nabożeństwa majowe połączone z mszą św. wieczorną w poniedziałek, środę i piątek.

* * *

Zapraszam wszystkie panie zainteresowane pogłębieniem swojej umiejętności czytania Pisma świętego na kolejne spotkanie w ramach „Fitnesu duchowego”. Spotkanie odbędzie się w świetlicy parafialnej  w poniedziałek 15 maja bezpośrednio po Mszy św. o godz. 18.00.

* * *

Zapowiedzi przedślubne pierwsze:

Mariusz Barnat z Dębin i Milena Ruszkiewicz z Lubicza Górnego.

Patryk Batarowicz z Nakła n/Notecią i Karolina Gierat z Dębin

* * *

W następnym tygodniu mamy w parafii 10 solenizantów noszących imiona: Zofia, Jędrzej, Sławomir i Aleksandra. Solenizantom życzymy wiele łask Bożych w życiu codziennym oraz doświadczenia orędownictwa swoich patronów, których wspominamy w liturgii:

15 maja         św. Zofia, wdowa, męczennica, +II w.

16 maja         św. Andrzej Bobola, kapłan, męczennik, +1657, patron Polski

18 maja         św. Aleksandra, męczennica, +303

W kalendarzu słowiańskim 17 maja wspominamy Sławomira

* * *

Intencje mszalne:

N  - 14.V - VI Niedziela Wielkanocna

                     8.00 - w intencji wszystkich Parafian

                   10.30 - +Władysław (23r) +Wacława Żeglarscy (transisja on-line)

Pn - 15.V - 18.00 - +ks. Andrzej Boniecki

Wt - 16.V -   8.00 - +Marek +Wiktor +Stefan +Alfons

Śr  - 17.V - 18.00 - +Czesław Paluszkiewicz (17r)

Cz - 18.V -   8.00 - +wszyscy zmarli

Pt  - 19.V - 18.00 - +Stefania Liwak

N  - 21.V - Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

                    8.00 - +Jan +z rodziny Krzyżanowskich i Syrockich

                  10.30 - w intencji wszystkich Parafian (transisja on-line)

* * *

ŚWIĘTY MICHALE ARCHANIELE! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

O ŚWIĘTA ROZALIO, wysłuchaj naszych błagań i wstawiaj się za nami, abyśmy zachowani byli przed wszelką zarazą, zwłaszcza duchową, która nam grozi w trudnych dzisiejszych czasach. Niech Twoje wstawiennictwo to sprawi, abyśmy bezpiecznie i utwierdzeni w miłości Bożej przeszli wszystkie niebezpieczne drogi świata i trafili tam, gdzie Ty - nasza Patronko - cieszysz się wieczną radością w niebie. Amen.

Święty Boże…

Wzbudź Panie nowe i święte powołania kapłańskie oraz do służby we wspólnocie wiary, szczególnie w naszym Kościele Toruńskim, aby młodzi nie lękali się odpowiedzieć na głos powołania i na wzór świętego Józefa z odwagą odpowiadali na Boże wezwanie. Ciebie prosimy….