2013-09-15

W tym lub w przyszłym tygodniu ukończone zostaną prace przy montażu piłkochwytów i placu zabaw dla najmłodszych. Ostateczny termin obecnie zależy głównie od pogody. W związku z tym w sobotę 21 września, lub z tygodniowym opóźnieniem 28 września, o godz. 13.00 planujemy dokonać uroczystej inauguracji nowego placu zabaw. Po poświęceniu nowego placu zabaw mecz piłkarski dzieci kontra rodzicom oraz ognisko.

Od następnego tygodnia rozpoczną się trening piłkarski oraz zajęcia pływackie na basenie w Chełmży. Zapraszamy do udziału w zajęciach szczególnie wszystkie dzieci w wieku szkoły podstawowej. Można również zaprosić kolegę czy koleżankę z sąsiedniej parafii. W sprawach organizacyjnych proszę o kontaktowanie się z prezesem klubu p. Tomaszem Gałką.

* * *

Przygotowanie do bierzmowania rozpoczęła kolejna grupa naszej młodzieży gimnazjalnej. Młodzież, która pragnie się jeszcze dołączyć zapraszam w najbliższy piątek na Mszę św. na godz. 18.00. Na pierwsze spotkanie modlitewno-organizacyjne zapraszam również rodziców.

* * *

Przygotowanie do I Komunii św. w piątek o godz. 17.00 na plebanii.

* * *

Zapowiedzi przedślubne pierwsze:

Jarosław Rosiński z Włocławka i Agnieszka Obermüller z Wymysłowa.

* * *

W najbliższym tygodniu mamy w naszej parafii 13 solenizantów noszących imię: Edyta, Kamila, Robert, Stanisław, Mateusz i Tomasz. Solenizantom życzymy wielu łask Bożych.

* * *

Intencje mszalne:

N     - 15.IX -    8.00 - w intencji wszystkich Parafian

                       10.30 - +Kazimierz Maciejewski (1r)

Pn   -  16.IX  -18.00 - +Jan Dembek

Wt   - 17.IX -   8.00 - +Helena Sobiech

Śr     - 18.IX - 18.00 - +Maryla +Tadeusz Ordon +Rafał Świebodziński

Czw - 19.IX -   8.00 -  int. dzieci Bruhnów z Prokowa

Pt     - 20.IX - 18.00 - +Józef Amtmański

Sb    - 21.IX -   8.00 - +Marek Smyk

                                   dzień skupienia grupy Al-anon

N     - 22.IX -   8.00 - +Wiktor (15r) +Janina +z rodziny Walczaków

                      10.30 - w intencji wszystkich Parafian

* * *

Uruchomiona została już strona internetowa parafii pod adresem www.przeczno.pl. Na stronie oprócz bieżących informacji sukcesywnie będą umieszczane materiały z historii naszej parafii. Niestety ze względu na obowiązującą w Polsce ustawę o ochronie danych osobowych, bez pisemnej zgody, nie mogę jeszcze umieszczać na stronie nazwisk osób zapraszanych do sprzątania kościoła.