2013-12-26

Jutro rozpoczynamy wizytę kolędową. Przy okazji kolędy rozpoczynamy również zbiórkę dodatkowych własnych funduszy na cele remontowe. W kończącym się roku swoje ofiary złożyło 57 rodzin z całej parafii i zebraliśmy 6.350 zł. Bóg zapłać za tę pomoc, gdyż wydatki konserwatorskie w tym roku były rekordowo wysokie dzięki dotacjom z Ministerstwa, z Sejmiku Wojewódzkiego i Gminy. Wymagały one jednak również proporcjonalnie zwiększonego wkładu własnego na który nie wystarczyły pieniądze z dzierżawy ziemi. O szczegółach będziemy rozmawiać na jutrzejszym świątecznym spotkaniu Rady Parafialnej na które zapraszam na godz. 19.00 również członków zarządu klubu sportowego, zespół Caritas i osoby prowadzące śpiew.

Na przyszły rok oprócz planowanych prac konserwatorskich, które zależeć będą od przyznanych dotacji, po pierwszym spotkaniu nowej Rady Parafialnej przed 2 miesiącami, zaplanowaliśmy remont kostnicy. Trzeba wstawić nowe drzwi oraz wykonać kapitalny remont dachu. Ponieważ kostnica nie jest obiektem wpisanym do rejestru zabytków, nie możemy liczyć w tym przypadku na żadną dotację z zewnątrz. Nasze ofiary o które w najbliższym roku proszę każdą rodzinę przeznaczone będą zatem na kapitalny remont naszej kostnicy. Z góry dziękuję za waszą ofiarność.

* * *

Jak już informowałem w związku z sakrą biskupią mojego kolegi kursowego ks. Wiesława Szlachetki na biskupa pomocniczego w Gdańsku, w programie wizyty kolędowej zaszła jedna zmiana. Mieszkańców ul. Długosza nr 18, 16, 14, 12, 10 i 27, u których planowałem być w sobotę 4 stycznia odwiedzę w poniedziałek 6 stycznia od godz. 13.00.

Wszystkie pozostałe spotkania kolędowe oraz spotkania róż Żywego Różańca odbędą się według planu podanego w wydrukowanym informatorze. Są oczywiście możliwe jeszcze drobne korekty tras kolędowych, jak np. na ul. Zimowej w Dębinach, jeśli zajdzie taka potrzeba.

* * *

Intencje mszalne:

Czw-26.XII- 8.00 - +Wiesław Łubianka

                   10.30 - +Tadeusz Zieliński +Marianna Kawczyńska

                                 chrzest Krystiana Kuźby

Pt - 27.XII -  8.00 - +Gerard Krefta

kolęda od 10.00: Wymysłowo - od Zbigniewa Kowalskiego do Jana Janiszewskiego

Sb  - 28.XII -  8.00 - +Zofia +Stanisław Czerwińscy

kolęda od 11.00: Dębiny - ul. Zimowa

kolęda od 12.00: Wymysłowo - od Leszka Śliwińskiego do Leszka Mądrzejewskiego

N - 29.XII - Niedziela Świętej Rodziny

                       8.00 - +Helena +Edmund Rutkowscy

                     10.30 - w intencji wszystkich Parafian

Pn - 30.XII -  8.00 -

kolęda od 12.00: Wymysłowo - od Marii Napieralskiej do Jerzego Muszytowskiego

                     19.00 - spotkanie Bractwa Przemienienia Pańskiego

                                 i Żywego Różańca z Wymysłowa w świetlicy wiejskiej w Wymysłowie