2016-03-28

Bóg zapłać za zaangażowanie w przebieg liturgii Triduum Paschalnego członkom scholi parafialnej i służbie liturgicznej, lektorom i kantorom. Bóg zapłać za posługę liturgiczną panom Marcinowi Stankiewiczowi i Tadeuszowi Gendkowi. Bóg zapłać za zaangażowanie członkom Bractwa Przemienienia Pańskiego oraz Ochotniczej Straży Pożarnej z Dębin i Przeczna. Bóg zapłać za pomoc w wyżywieniu 18-osobowej grupy rekolekcyjnej paniom: Halinie Janiszewskiej, Mirosławie Kwiatkowskiej, Bogumile Surowiec, Annie Lasek, Marii Masiczask, Ewie Matysiak i Danucie Amtmańskiej. Bóg zapłać wszystkim uczestnikom Triduum Paschalnego, a w szczególności dzieciom przygotowującym się do I Komunii Świętej i ich rodzicom. Bóg zapłać za dar pięknej i głębokiej wspólnej modlitwy, która przyciąga na te święte dni do naszej wspólnoty także małą grupę osób spoza parafii.

* * *

Począwszy od Wielkiego Piątku trwa nowenna przed uroczystością Miłosierdzia Bożego. Przemyślmy w tych dniach naszą osobistą odpowiedź na doświadczenie Bożego Miłosierdzia w te dni przeżywania misterium paschalnego: męki, śmierci i zmartwychwstania naszego Pana.

* * *

Katecheza przed I Komunią św. w piątek o godz. 17.00.

* * *

W sobotę zapraszam członkinie Żywego Różańca na nabożeństwo pierwszo-sobotnie, po którym chciałbym omówić przygotowania do srebrnego jubileuszu kapłaństwa ks. Krzysztofa oraz plan wyjazdu na pielgrzymkę do Częstochowy.

* * *

W najbliższym tygodniu mamy w naszej parafii 5 solenizantów noszących imiona: Grażyna, Franciszek i Ryszard. Solenizantom życzymy wiele łask Bożych i opieki waszych patronów.

* * *

Pn - 28.III - Poniedziałek Wielkanocny

           8.00 - +Marek Mojżesz (10r)

         10.30 - +ks. Andrzej Boniecki

                     chrzest Urszuli Strembskiej

Wt   - 29.III -  8.00 -

Śr    - 30.III - 18.00 -

Czw - 31.III -  8.00 - o błog. Boże dla rodziny Barbary i Romualda

Pt    -  1.IV - 18.00 - 30-lecie ślubu Alicji i Sławomira Bąków

Sb   -  2.IV - św. Franciszek z Pauli, zakonnik, +1507

                      8.00 - Krucjata Wyzwolenia Człowieka

                                  Nabożeństwo pierwszo-sobotnie

N    -  3.IV - św. Ryszard, biskup, ok. +1253

                     Niedziela Miłosierdzia

                       8.00 - +Maryla +Tadeusz Ordon +Rafał Świebodziński

                     od 9.00 d0 10.30 - Adoracja Najśw. Sakramentu

                     10.30 - w intencji wszystkich Parafian