2023-01-08

Kreda poświęcona w uroczystość Objawienia Pańskiego znajduje się przy chrzcielnicy.

* * *

Katecheza przed pierwszą Komunią świętą we wszystkie niedziele stycznia bezpośrednio po Mszy św. o godz. 10.30. Katecheza przed bierzmowaniem dla młodzieży z klas VIII oraz ze szkoły średniej w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30.

* * *

W poniedziałek 9 stycznia zapraszam panie na godz. 18.00 na plebanię na katechezę biblijną w ramach cyklu „Fitnes duchowy”. Temat spotkania: Od smutku do radości.

* * *

Spotkanie dla młodzież z całej diecezji, która pragnie wybrać się na Światowe Dni Młodzieży do Lizbony odbędzie w sobotę  21 stycznia o godz. 11.00 w Wyższym Seminarium Duchownym w Toruniu, Plac bł. ks. phm. Stefana Wincetego Frelichowskiego 1, tel. 501-672-467 /ks. Adam Lis/.

* * *

Zapowiedź przedślubna druga: Iwona Buzała z Bydgoszczy i Łukasz Mięsikowski z Wymysłowa

* * *

W najbliższym tygodniu mamy w parafii 2 solenizantów noszących imię: Arkadiusz. Solenizantom życzymy wiele łask Bożych w życiu codziennym oraz doświadczenia orędownictwa swojego patrona, którego wspominamy w liturgii:

12 stycznia   św. Arkadiusz, męczennik, +ok. 304

* * *

N - 8.I - Święto Chrztu Pańskiego

                  8.00 - w intencji wszystkich Parafian

               10.30 - +Jadwiga +Leon +Mariusz Surowiec (transmisja on-line)

kolęda od godz. 13.00: Przeczno - ul. ks. Jana Długosza od Józefa Mrzygłóda do końca

Pn - 9.I -   7.50 - +Zofia Szymańska

kolęda od godz. 13.00: Przeczno - ul. św. Rozalii 1 i 3

Wt  - 10.I - 8.00 - +Jerzy +Gertruda +Zygmunt Muszytowscy +Helena +Aleksander Finc

kolęda od godz. 13.00: Przeczno - ul. św. Jana, św. Rozalii 6, Unisławska, Jagodowa i Sienkiewicza

Śr - 11.I - 10.00 - pogrzeb śp. Pawła Śliwińskiego

Cz- 12.I -   8.00 - o Boże błog. dla rodziny Elżbiety i Łukasza w 15 r. ślubu

Pt - 13.I -   8.00 - +ks. Henryk Szwarc

Sb - 14.I -   8.00 - o błog. Boże dla Agaty, Krzysztofa, Wojtka i Michała Szwaby oraz przyjaciół

N - 15.I -   8.00 - +Stanisław +Stefania Liwak

               10.30 -  w intencji wszystkich Parafian (transmisja on-line)

* * *

ŚWIĘTY MICHALE ARCHANIELE! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

O ŚWIĘTA ROZALIO, wysłuchaj naszych błagań i wstawiaj się za nami, abyśmy zachowani byli przed wszelką zarazą, zwłaszcza duchową która nam grozi w trudnych dzisiejszych czasach. Niech Twoje wstawiennictwo to sprawi, abyśmy bezpiecznie i utwierdzeni w miłości Bożej przeszli wszystkie niebezpieczne drogi świata i trafili tam, gdzie Ty - nasza Patronko - cieszysz się wieczną radością w niebie. Amen.

Święty Boże…

Wzbudź Panie nowe i święte powołania kapłańskie oraz do służby we wspólnocie wiary, szczególnie w naszym Kościele Toruńskim, aby młodzi nie lękali się odpowiedzieć na głos powołania i na wzór świętego Józefa z odwagą odpowiadali na Boże wezwanie. Ciebie prosimy….