2023-03-26

Młodzież z klas VIII przygotowującą się do bierzmowania zapraszam po sumie do świetlicy parafialnej na kolejną katechezę. Ks. Proboszcz pragnie z całą grupą omówić telefonicznie kolejne etapy przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

* * *

W piątek od godz. 8.00 ks. Tomasz odwiedzi naszych chorych. Proszę zgłaszać nowych chorych, którzy na święta nie będą w stanie przyjść do kościoła.

* * *

W sobotę od godz. 10.30 odbędzie się w naszym kościele spowiedź wielkanocna z udziałem kapłanów z sąsiednich parafii.

* * *

W najbliższym tygodniu mamy w parafii 3 solenizantów noszących imiona:  Grażyna i Franciszek. Solenizantom życzymy wiele łask Bożych w życiu codziennym oraz doświadczenia orędownictwa swoich patronów, których wspominamy w liturgii:

2 kwietnia       św. Franciszek z Pauli, zakonnik, +1507      

Natomiast w kalendarzu litewskim wspominamy 1 kwietnia Grażynę

* * *

N   - 26.III - V Niedziela Wielkiego Postu

                         8.00 -  +Halina Walicka

                     10.30 - w intencji wszystkich Parafian (transmisja on-line)

Pn  - 27.III - 18.00 - +Helena Gendek

Wt - 28.III -   8.00 - o zdrowie dla Ryszarda

Śr  - 29.III - 18.00 - +Albin Sobiech

Pt   - 31.III - od 8.00 - odwiedziny chorych

                     18.00 - +Henryk +z rodziny Zimmermann

Sb  - 1.IV -  10.30 - spowiedź w Przecznie

N   - 2.IV - IV Niedziela Palmowa

                        8.00 -  w intencji wszystkich Parafian

                      od 9.00 do 10.30 - Adoracja Najśw. Sakramentu

                    10.30 - +Walenty +Helena +Bożena Kowalscy (transmisja on-line)

* * *

ŚWIĘTY MICHALE ARCHANIELE! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

O ŚWIĘTA ROZALIO, wysłuchaj naszych błagań i wstawiaj się za nami, abyśmy zachowani byli przed wszelką zarazą, zwłaszcza duchową, która nam grozi w trudnych dzisiejszych czasach. Niech Twoje wstawiennictwo to sprawi, abyśmy bezpiecznie i utwierdzeni w miłości Bożej przeszli wszystkie niebezpieczne drogi świata i trafili tam, gdzie Ty - nasza Patronko - cieszysz się wieczną radością w niebie. Amen.

Święty Boże…

Wzbudź Panie nowe i święte powołania kapłańskie oraz do służby we wspólnocie wiary, szczególnie w naszym Kościele Toruńskim, aby młodzi nie lękali się odpowiedzieć na głos powołania i na wzór świętego Józefa z odwagą odpowiadali na Boże wezwanie. Ciebie prosimy….