2016-02-10

W poniedziałek 8 lutego wieczorem, w godzinie Apelu Jasnogórskiego, zmarł ks. Jacek Kwiatkowski, proboszcz parafii św. Walentego w Łążynie, w 22 roku kapłaństwa, w 48 roku życia. Uroczyste wprowadzenie ciała do kościoła w Łążynie nastąpi w piątek 12 lutego o godz. 16.00 i zostanie odprawiona Msza św. pod przewodnictwem bp. Józefa. W sobotę rano zostanie odprawiona rano kolejna Msza św. o godz. 8.15, po czym ciało zmarłego kapłana zostanie przewiezione do jego rodzinnej parafii w Radoszkach, gdzie o godz. 12.00 rozpoczną się uroczystości pogrzebowe, którym przewodniczyć będzie bp. Andrzej, zaś homilię wygłosi bp Wiesław Śmigiel z Pelplina - kolega kursowy ks. Jacka z seminarium duchownego w Pelplinie.

* * *

W związku z uroczystościami pogrzebowymi w naszym dekanacie zostają odwołane wszystkie nabożeństwa wieczorne w piątek i poranne w sobotę. Nie odbędzie się więc w piątek katecheza przed I Komunią św. oraz Msza św. z nabożeństwem Drogi Krzyżowej, natomiast intencja Mszy św., sobotniej zostanie odprawiona w przyszłym tygodniu.

Polecajmy zmarłego kapłana miłosierdziu Bożemu oraz módlmy się o błogosławione owoce duchowe jego śmierci i o dobrego proboszcza dla parafii w Łążynie.

Przed uroczystościami pogrzebowymi słuchać będziemy spowiedzi św. w Łążynie w czwartek od godz. 18.30. Natomiast w niedzielę 14 lutego w Łążynie odprawiona zostanie suma odpustowa ku czci św. Walentego o godz. 12.00.

* * *

Śr    - 10.II - Środa Popielcowa

                    10.00 - +Helena Pietrzyk

                        18.00 - +Czesława +Mateusz +Lucjan Żelazko

Czw - 11.II - NMP z Lourdes - Światowy Dzień Chorego

                    18.00 - Msza św. z sakramentem namaszczenia chorych

    +Emilia (1r) +Józef +Stanisław Mikulscy

Pt   - 12.II -   9.00 - pogrzeb św. Wojciecha Stankiewicza z Torunia

N    - 14.II - I Niedziela Wielkiego Postu

                      8.00 - w intencji wszystkich Parafian

                    10.30 - +Helena +Marian Zalewscy (25r)