2020-03-22

Przypominam, że nasz kościół parafialny jest otwarty dla modlitwy przez cały dzień od godz. 8 do godz. 18. Jestem również do dyspozycji z posługą w konfesjonale na godzinę przed każdą Mszą św. W pozostałym czasie w ciągu dnia można zadzwonić telefonicznie (606-48-66-70) i jeśli tylko będę na plebanii to przyjdę do kościoła, aby spokojnie wyspowiadać penitentów. Zachęcam również do skorzystania ze spowiedzi św. w parafii w Bierzgłowie każdego dnia od godz. 16.00 do 16.45.

* * *

Wszystkich parafian zapraszam na spowiedź św. wielkanocną z udziałem kapłanów z sąsiednich parafii w najbliższą sobotę według porządku zamieszczonego w biuletynie parafialnym. W przypadku, gdyby chwilowo było ponad 20 osób w kościele, to proszę podczas oczekiwania przed kościołem na cmentarzu o nie prowadzenie rozmów i zachowanie 2 metrów odległości między sobą. Wyjątkowa okazja do spowiedzi św. nie może stać się pretekstem do dodatkowych spotkań, które lekceważyłyby zalecenia sanitarne związane z narodową kwarantanną.

* * *

Zapraszam do śledzenia bieżących wydarzeń na stronie internetowej parafii.

* * *

Obecnie szczególną pomocą w katechezie jest lektura: dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania katechizmu YOUCAT, dla dzieci ze szkoły podstawowej miesięcznika „Mały Gość Niedzielny”, dla najmłodszych tygodnika „Jaś”. Proszę parafian obecnych w kościele o zabranie czasopism i zaniesienie ich również dla dzieci swoich sąsiadów.

* * *

W najbliższym tygodniu mamy w parafii 2 solenizantki noszące imiona: Gabriela i Maria. Solenizantkom życzymy wiele łask Bożych w życiu codziennym oraz doświadczenia orędownictwa swoich patronów, których wspominamy w liturgii:

24 marca       św. Gabriel Archanioł (w kalendarzu przedpoborowym)

25 marca       Zwiastowanie N.M.P.

* * *

N   - 22.III - IV Niedziela Wielkiego Postu

                       8.00 - +Kazimiera +Józef Mądrzejewscy

                     10.30 - w intencji wszystkich Parafian

Pn  - 23.III - 18.00 - +Alojzy Lewandowski (2r) +Regina +Mateusz +Stanisław Barnat

Wt  - 24.III -   8.00 - +ks. Zenon Palelski, emerytowany proboszcz ze Świerczynek

Śr   - 25.III - 18.00 - +z rodzin Muszytowskicj i Grabowskich

Czw-26.III -   8.00 - +ks. Stanisław Bedrowski

Pt   - 27.III - 18.00 - +Kazimiera Finc (5r)

Sb  - 28.III -   7.30 - w intencji służby zdrowia

N   - 29.III - V Niedziela Wielkiego Postu

                      8.00 - w intencji wszystkich Parafian

                    10.30 - +Marta Rutkowska +Waleria +Franciszek +Jakub Jankowscy