Rok 2017

Nasi dobrodzieje

Nasz klub sportowy - Stowarzyszenie Lokalne Salezjańskiej Organizacji Sportowej dziękuje naszym tegorocznym sponsorom

               

21 października - Peregrynacja figury Matki Bożej Fatimskiej

Wędrująca po całej diecezji kopia figury Matki Bożej Fatimskiej zawitała w naszym dekanacie.

20-22 października - Biwak Skautów Europy

To juz kolejny biwak harcerek zrzeszonych w Skautach Europy.

13 października - ognisko dla niepełnosprawnych

Podopieczni z Pracowni Rozwijania Twórczości Osób Niepełnosprawnych gościli u nas na ognisku.

11-14 września - pielgrzymka do Fatimy

Wielką łaską była pielgrzymka do Fatimy w roku setnej rocznicy objawień Matki Bożej małym pastuszkom Łucji, Hiacyncie i Franciszkowi

Jeśli będą chętni, to za rok planuję zorganizować podobną pielgrzymkę w terminie od 11 do 15 października. Zapisy parafian przyjmję do końca listopada, aby zamówić jak najtańsze bilety i hotel w Fatimie.

6 sierpnia - odpust bracki Przemienienia Pańskiego

Wyjątkowo uroczysty charaktem miały tegoroczne uroczystości odpustowe, którym przewodniczył bp Wiesław Szlachetka z Gdańska, zaś członkowie Bractwa Przemienienia Pańskiego składali swoje przyrzeczenia brackie.

25 czerwca - kolejny koncert organowy

W osotatnią niedzielę czerwca o godz. 16.00 odbył sie kolejny koncert organowy. wystąpił utalentowany organista z Torunia Mariusz Łęcki, któremu towarzyszyła śpiewem jego małżonka Anna.

15 czerwca - Boże Ciało

Tradycyjna procesja wyruszyła do czterech ołtarzy po sumie.

10 czerwca - Sportowcy u Prezydenta RP Andrzeja Dudy

To szczytowe spotkanie w naszej już ponad 10-letniej pracy sportowej

3-4 czerwca - Wyjazd do Gdyni i na półwysep helski

Tym razem dwudnoiwy wyjazd rodziców z dziećmi należącymi do SALOS-u.

28 maja - Parafialny Dzień Dziecka

To już kolejna inicjatywa klubu sportowego, która zyskała poparcie praktycznie wszystkich grup parafialnych, jak i z Warszewic.

Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka, który obejmował zawody sportowe 27 maja oraz Parafialny Dzień Dziecka 28 maja, został dofinansowany przez Ministerstweo Sportu i Turystyki (dzięki pośrednictwu SALOS RP), Urząd Gminy Łubianka, sołectwa i Koła Gospodyń Wiejskich w Dębinach, Przecznie, Wymysłowie i Warszewicach, OSP Dębiny i Przeczno oraz indywidualnych darczyńców w formie rzeczowej jak i wolontariatu. Wszystkim serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać!

27 maja - Puchar bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego

Kolejne rozgrywki piłkarskei na które zapraszamy druzyny amatorskie ze wszystkich parafii z dekanatów: bierzgłowskiego i unisławskiego

7 maja - I Komunia św.

Tradycyjnie w pierwszą niedzielę maja przeżyliśmy uroczystoś I Komunii św., zaś na zakończenie BiałegoTygodnia w sobotę 13 maja pielgrzymkę do Gniezna.

13 maja - eliminacje do OIMS

13 maja braliśmy udział w eliminacjach inspektorialnych do Ogólnopolskich Igrzysk Młodzieży Salezjańskiej w piłce nożnej 6-cio osobowej chłopców kategoria C, czyli rocznik 2004 i młodsi.

13-16 kwietnia - Triduum Paschalne

Jak co roku przyjechała do naszej parafii grupa rekolekcyjna z Ruchu Światło-Życie, aby razem z nami przeżyć swoje rekolekcje.

2 kwietnia - 20-lecie posługi Proboszcza

Z inicjatywy parafian w niedzielę 2 kwietnia po Mszy św. wspólnie dziękowaliśmy za 20 lat posługi proboszczowskiej w Przecznie.

11 marca - oazowy dzień skupienia

Ze wsparciem młodzieży oazwej z Bydgoszczy nasza młodzież przygotowująca się do bierzmowania przeżyła w radosnej atmosferxze swój dzień skupienia.

17-19 luty - biwak ZHR

W naszej parafii od piątku do niedzieli gościliśmy na biwaku harcerki ze Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej z toruńskiej drużyny „Łąki” im. Gen. Marii Witek „Miry”.

7 stycznia - Mistrzostwa inspektorialne

Kolejny występ naszej druzyny wśród zespołów z inspektorii pilskiej zrzeszającej osrodki salezjańskie z terenu od Aeksandrowa Kujawskiego po Szczecin.

6 stycznia - Jasełka

Serdecznie dziękujemy za wspaniałe przedstawienie przygotowane przez mieszańców Dębin. Nie tylko dzieci mogły się czegoś nauczyć o tajemnicy Bożej Miłości oraz o podstęnym działaniu Szatana. Boże Nartodzenie inspiruje od dwóch tysięcy lat i ciągle ma w sobie coś do odkrycia...

 

Informacje z roku 2016