2020-04-12

Wszystkim uczestnikom liturgii Wigilii Paschalnej życzę doświadczenia bliskości Zmartwychwstałego Pana życiu osobistym i rodzinnym. Życzę abyście doświadczali, że historia zbawienia dokonuje się także w waszym życiu rodzinnym i ma zapewnione zwycięstwo. Życzę, aby nie zabrakło Wam mocy płynącej z tego doświadczenia do pokonywania trudów dnia codziennego.

* * *

W tę Wielka Noc serdecznie dziękuję całej wspólnocie parafialnej za ofiarne zaangażowanie w uczestnictwie w Triduum Paschalnym. Dziękuję Wam, którzy uczestniczycie w domach rodzinnych łącząc się duchowo za pośrednictwem łącz internetowych. Tak się szczęśliwie złożyło, że zachowując normy sanitarne z każdej z trzech wiosek wasi reprezentanci uczestniczą w liturgii w kościele. Dziękuję wszystkim rodzinom, które podjęły się dyżuru adoracji Najświętszego Sakramentu, która mogła trwać przez całą noc i cały dzień w Wielki Czwartek i Wielki Piątek oraz w Wielką Sobotę.

Dziękuję wszystkim, którzy wspierają naszą parafialną liturgię swoją modlitwą. Wyjątkowo dużo otrzymałem w tym roku zapewnień o modlitwie drogą telefoniczną i SMS-ową.

Dziękuję obecnym w kościele  reprezentantom całej parafialnej służby liturgicznej: paniom Katarzynie i Joannie, panom Marcinowi i Ferdynandowi. Dziękuję rodzinie Mariana i Beaty z Chełmży, którzy włączyli się do naszej służby liturgicznej. Pozdrawiam ich dzieci: Kingę, Marka, Teresą, Wawrzyńca, Józefa i Karolinę. Nie wszystkie mogły włączyć się do służby liturgicznej w kościele, gdyż ktoś musiał zostać z najmłodszą Karoliną w domu.

Dziękuję również panom Krzysztofowi i Damianowi, którzy zapewnili transmisję internetową. Otrzymałem już kilka osobistych podziękowań za wyjątkowo dobrą jakość transmisji. Dziękuję im także za gotowość kontynuowania swojej posługi w kolejne dni świąteczne podczas Mszy św. o godz. 10.30 tak długo, jak długo trwać będą obostrzenia sanitarne związane z walką z pandemią.

* * *

W związku z przedłużeniem ograniczeń sanitarnych dotyczących uczestnictwa we Mszy św. w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego będą sprawowane dwie Msze św. o godz. 8.00 i 10.30. Wyjątkowo nie będzie w tym roku procesji rezurekcyjnej, ani Mszy św. o godz. 6.00.

* * *

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego - 12.IV

           8.00 - o ustanie epidemii koronawirusa

         10.30 - 20-lecie ślubu Violetty i Rafała Iwanickich (transmisja on-line na www.przeczno.pl)

Poniedziałek Wielkanocny - 13.IV

           8.00 - +Wacława +Franciszek +Józef +Jan Obermueller +Maria Barnat

         10.30 - +Dariusz +Kazimierz Maciejewscy (transmisja on-line na www.przeczno.pl)

* * *

Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.