2013-05-05

Rozpoczęliśmy tegoroczne prace budowlane dzięki kilku pozyskanym dotacjom. Jeszcze pozostały do załatwienia ostatnie formalności biurokratyczne… Z Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego mamy otrzymać dotację na konserwację całego lice wewnętrznego murów wieży kościoła. Natomiast z Departament Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego mamy otrzymać dwie dotacje. Jedna przeznaczona jest na konserwację zewnętrznej elewacji wieży. Druga sfinansuje budowę placu zabaw dla najmniejszych dzieci, montaż 4 piłkochwytów oraz ogrodzenie terenu sportowego od strony południowej i wschodniej wzdłuż ulicy św. Rozalii.

Oczywiście wykorzystanie dotacji uwarunkowane jest wniesieniem tzw. wkładu własnego. Finansowo pokryjemy go z dzierżawy ziemi oraz z obiecanej przez Wójta dotacji gminnej na remont wieży. Ponadto do wkładu własnego zalicza się praca społeczna. W tym miejscu dziękuję za prace przy wykonaniu kolejnego fragmentu trawnika pod planowaną budowę placu zabaw. Dziękuję pp. Piotrowi Fincowi, Tomaszowi Gałce, Aleksandrowi Grabowskiemu, Tadeuszowi Gendkowi, Leszkowi Mądrzejewskiemu oraz Adamowi Sadowskiemu. Dziękuje również p. Adamowi Zielińskiemu za wykonanie nowej instalacji elektrycznej wewnątrz całej wieży kościoła.

* * *

Dzieci zapraszam na nabożeństwo majowe w poniedziałek, środę i piątek na godz. 18.00.

* * *

W środę o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie grupy wyjeżdżającej na pielgrzymkę do Wilna.

* * *

W sobotę parafia w Bierzgłowie zaprasza na Spotkanie przy Piosence Religijnej i Harcerskiej, które odbędzie się w Parku Kultury przy ul. Sportowej w Łubiance. Rozpoczęcie nabożeństwem majowym przy krzyżu na ul. Rolnej o godz. 13.30. Gościć będziemy zespół klerycki z Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu. Swoje umiejętności zaprezentuje także nasza schola parafialna.

* * *

W najbliższym tygodniu mamy w naszej parafii 10 solenizantów noszących imię: Filip, Jakub, Stanisław i Stanisława. Solenizantom życzymy wielu łask Bożych.

* * *

Intencje mszalne:

N    - 5.V - V Niedziela Wielkanocna

                   8.00 - w intencji wszystkich Parafian

              od 9.00 do 10.30 - adoracja Najśw. Sakramentu

                 10.30 - +Czesław Paluszkiewicz (7r)

Pn   -  6.V - 18.00 - +Jolanta +Leon Przybyszewscy

Wt  -  7.V -   8.00 - w int. Adama i Emilii Kaczmarek

Śr    - 8.V - 18.00 - +Stanisława +Antoni +z rodziny Rzepków

Czw - 9.V -  8.00 -

Pt  - 10.V - 18.00 - +Stanisław Liwak +z rodziny

Sb - 11.V -   8.00 - +Ludwika +Kazimierz Kamińmscy +Krzysztof Junger

N   - 12.V - Wniebowstąpienie Pańskie

                     8.00 - +Władysław (13r) +Wacława Żeglarscy

                     Obraz M. Bożej Jasnogórskiej przejmują mieszkańcy ul. Kwiatowej   

                   10.30 - I Komunia święta