2023-02-12

Przed dwoma tygodniami dwie drużyny dzieci z naszego klubu sportowego brały udział w Ogólnopolskich Igrzyskach Młodzieży Salezjańskiej w Suwałkach. Nasi zawodnicy już 11 raz zakwalifikowali się do rozgrywek ogólnopolskich. Tym razem bardzo niewiele zbrakło, aby zajęli miejsca medalowe. Natomiast wśród wszystkich drużyn startujących w czterech grupach wiekowych zostało wyłonionych czterech najlepszych trenerów. To wyróżnienie dla „Najwartościowszego wychowawcy-trenera” w Salezjańskiej Organizacji Sportowej Rzeczypospolitej Polski otrzymali Joanna Gałka i Tomasz Gałka. Gratulujemy. Przypomnijmy, że w 2016 roku zostaliśmy wśród wszystkich startujących drużyn wyróżnieni przez Prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego pucharem „Fair Play”, zaś w 2020 roku otrzymaliśmy puchar od Ministra Sportu za „wartości sportowo-etyczno-moralne”. Natomiast w 2017 roku nasi zawodnicy reprezentowali wszystkie Stowarzyszenia Lokalne Salezjańskiej Organizacji Sportowej RP na spotkaniu z prezydentem Andrzejem Dudą. Te wyróżnienia na forum ogólnopolskim zachęcają do dalszej pracy wychowawczej. Zaangażowanie dzieci i młodzieży ze stowarzyszeń lokalnych Salezjańskiej Organizacji Sportowej zostało również zauważone przez Ministra Sportu i Turystyki, który przyznał naszym zawodnikom okolicznościowe dyplomy.

We wtorek 14 lutego na godz. 18.00 zapraszam na plebanię Zarząd i Komisję Rewizyjną klubu sportowego. Natomiast w sobotę 18 lutego przeżywać będziemy doroczną uroczystość patronalną naszego klubu ku czci bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego. Wszystkich członków i sympatyków zapraszamy na Mszę św. na godz. 9.00 i po Mszy św. na zawody w sali w Brąchnowie.

* * *

Kolejne zajęcia w ramach „Fitnesu duchowego” odbędą się na plebanii w poniedziałek o godz. 18.00. Istnieje jeszcze możliwość włączenia się w zajęcia dla nowych pań.

* * *

W związku tragicznym trzęsieniem ziemi w Turcji i Syrii w przyszłą niedzielę przeprowadzimy zbiórkę do puszki na pomoc dla poszkodowanych.

* * *

8 lutego, w 91 roku życia, zmarł ks. Franciszek Kamrowski, emerytowany proboszcz w Czarżu i wieloletni dziekan dekanatu bierzgłowskiego. Pogrzeb odbędzie się w środę w jego rodzinnej parafii w Wielkim Garcu koło Pelplina. Polecajmy go w naszych modlitwach.

* * *

W najbliższym tygodniu mamy w parafii 3 solenizantów noszących imiona: Danuta i Szymon. Solenizantom życzymy wiele łask Bożych w życiu codziennym oraz doświadczenia orędownictwa swoich patronów od chrztu i bierzmowania, których wspominamy w liturgii:

18 lutego      św. Szymon, męczennik, ok. +107

                     Danuta, imię litewskie w świeckim kalendarzu m.in. 16 lutego

* * *

N  - 12.II -   8.00 - +Zbigniew Iwanicki

                  10.30 - w intencji wszystkich Parafian - chrzest Kacpra Zielińskiego (transmisja on-line)

Pn - 13.II - 18.00 - o zdrowie Karola

Wt - 14.II -  8.00 - +wszyscy zmarli

Śr  - 15.II - 18.00 - +Tomasz +Seweryn +Gertruda Mięsikowscy

Cz - 16.II -   8.00 - +Jerzy Kwiatkowski

Pt  - 17.II - 18.00 - +Stefania Liwak

Sb - 18.II -   9.00 - święto patronalne SL-SALOS Przeczno

                    16.00 - ślub Iwony Buzała i Łukasza Mięsikowskiego

N - 19.II -   8.00 - w intencji wszystkich Parafian

                 10.30 - o błog. Boże dla Krystyny i Tadeusz Gendków (transmisja on-line)

                   11.30 - Spotkanie z misjonarką z Paragwaju - Małgorzatą Trokowską

* * *

ŚWIĘTY MICHALE ARCHANIELE! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

O ŚWIĘTA ROZALIO, wysłuchaj naszych błagań i wstawiaj się za nami, abyśmy zachowani byli przed wszelką zarazą, zwłaszcza duchową która nam grozi w trudnych dzisiejszych czasach. Niech Twoje wstawiennictwo to sprawi, abyśmy bezpiecznie i utwierdzeni w miłości Bożej przeszli wszystkie niebezpieczne drogi świata i trafili tam, gdzie Ty - nasza Patronko - cieszysz się wieczną radością w niebie. Amen.

Święty Boże…

Wzbudź Panie nowe i święte powołania kapłańskie oraz do służby we wspólnocie wiary, szczególnie w naszym Kościele Toruńskim, aby młodzi nie lękali się odpowiedzieć na głos powołania i na wzór świętego Józefa z odwagą odpowiadali na Boże wezwanie. Ciebie prosimy….