2021-06-27

Młodzież z klasy VII, która pragnie od września rozpocząć przygotowanie do bierzmowania, a nie była ubiegłej niedzieli, zapraszam aby pozostała wraz z rodzicami na 10 minut po Mszy św.

* * *

Dziś zapraszam na koncert organowy na godz. 16.00. Wykonawca będzie Adam Klarecki pochodzący z Dolnego Śląska, który w 2004 roku ukończył Mistrzowskie Studia Podyplomowe u prof. Andrzeja Chorosińskiego w Akademii Muzycznej we Wrocławiu i koncertował w kraju i za granicą (Włochy, Czechy, Słowacja, Finlandia, Niemcy).

* * *

W środę o godz. 18.30 powitamy w naszej parafii kopię obrazu Świętej Rodziny z sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Po powitaniu Mszy św. przewodniczyć będzie bp Józef. W czwartek Msze św. przy obrazie Świętej Rodziny o godz. 10.30 i 17.00 po czym przekażemy obrazu do Biskupic.

* * *

Od piątku 2 lipca do soboty 17 lipca będę prowadził oazę rodzin w Zamku Bierzgłowski. W niedzielę 4 lipca zastąpi mnie ks. Daniel Adamowicz z Caritasu, zaś 11 lipca ks Andrzej Jankowski, który jest dyrektorem domu rekolekcyjnego w Zamku Bierzgłowskim. Pilne sprawy proszę zgłaszać do ks. dziekana Rajmunda Ponczka (lub wikariusza ks. Tomasza Filipiaka).

* * *

W najbliższych trzech tygodniach mamy w parafii 49 solenizantów noszących imiona: Ireneusz, Piotr, Paweł, Beata, Iwona, Emilia, Lucyna, Marian, Marianna, Tomasz, Malwina, Dominika, Wiktoria, Kamil, Marcelina i Jagoda. Solenizantom życzymy wiele łask Bożych w życiu codziennym oraz doświadczenia orędownictwa swoich patronów, których wspominamy w liturgii:

28 czerwca   św. Ireneusz, biskup, męczennik, +202

29 czerwca   uroczystość św. apostołów Piotra i Pawła

30 czerwca   św. Iwona, św. Emilia, św. Lucyna, męczennica, +I w.

  3 lipca         św. Tomasz, apostoł

  6 lipca         św. Dominika, męczennica, + III w.

10 lipca         św. Wiktoria, męczennica, +253

14 lipca         św. Kamil de Lellis, kapłan, +1614

17 lipca         św. Marcelina z Mediolanu, +398,

                       św. Jadwiga, królowa, +1399  (prze zmianą kalendarza po kanonizacji)

* * *

N  - 27.VI -   8.00 - o błog. Boże dla rodziny Zielińskich

                    10.30 - w intencji wszystkich Parafian (transmisja on-line)

                    12.00 - +Jan +Janina +z rodziny Obermueller

Pn - 28.VI -  8.00 - int. dziękczynna

Śr - 30.VI - Peregrynacja obrazu Świętej Rodziny

                    18.30 - powitanie obrazu i Msza św. pod przewodnictwem bp Józefa (transmisja on-line)

Cz -   1.VII - 10.30 - +Bronisława (15r) +Władysław Dembek

                    17.00 - o błog. Boże dla Elżbiety

N -  4.VII -   8.00 - w intencji wszystkich Parafian

                     od 9.00 do 10.30 - adoracja Najśw. Sakramentu

                   10.30 - +Jadwiga +Stefan Petkiewicz +Ludwika +Jan Kaźmierscy (transmisja on-line)

N - 11.VII -   8.00 - +Ludwik (35r) +z rodziny Śliwińskich

                    10.30 - w intencji wszystkich Parafian (transmisja on-line)

N - 18.VII -   8.00 - w intencji wszystkich Parafian

                    10.30 - +Józef +Władysława Amtmańscy (transmisja on-line)

* * *

ŚWIĘTY MICHALE ARCHANIELE! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

O ŚWIĘTA ROZALIO, wysłuchaj naszych błagań i wstawiaj się za nami, abyśmy zachowani byli przed wszelką zarazą, która nam grozi w trudnych dzisiejszych czasach. Niech Twoje wstawiennictwo to sprawi, abyśmy bezpiecznie i utwierdzeni w miłości Bożej przeszli wszystkie niebezpieczne drogi świata i trafili tam, gdzie Ty - nasza Patronko - cieszysz się wieczną radością w niebie. Amen.

Święty Boże…

* * *

Wzbudź Panie nowe i święte powołania kapłańskie oraz do służby we wspólnocie wiary, szczególnie w naszym Kościele toruńskim, aby młodzi nie lękali się odpowiedzieć na głos powołania i na wzór świętego Józefa z odwagą odpowiadali na Boże wezwanie. Ciebie prosimy….