2019-06-02

We wczorajszym turnieju piłkarski im. bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego honorowym gościem był krajowy kapelan sportowców i olimpijczyków ks. Edward Pleń. Jednocześnie pełni on funkcję v-ce prezesa Salezjańskiej Organizacji Sportowej Rzeczypospolitej Polski.

W grupie młodszej z rocznika 2011 nasi chłopcy zajęli II miejsce za drużyną SALOS-u Toruń oraz przed drużynami UKS Trójka Górsk i KS Pomorzanin Toruń. W grupie starszej z rocznika 2008 zwyciężyli zawodnicy UKS Trójka Górsk przed drużynami SALOS-u Toruń i SALOS-u Przeczno.

* * *

Młodzież przygotowującą się do bierzmowania proszę o pozostanie w kościele.

* * *

Dzisiaj zapraszam wszystkie dzieci na Parafialny Dzień Dziecka punktualnie na godz. 14.00.

* * *

W pierwszy piątek miesiąca, lub wcześniej, zapraszam do spowiedzi św. w sposób szczególny dzieci, które w tym roku po raz pierwszy przystąpiły do Komunii św. W poniedziałek i środę będę osobiście słuchał spowiedzi, zaś w piątek zastąpi mnie ks. Gerard Gromowski, gdyż wyjeżdżam do Kartuz, aby w sobotę prowadzić pielgrzymkę do sanktuarium w Sianowie.

* * *

W przyszłą niedzielę organizowany jest w Toruniu „Marsz dla życia i rodziny”. Rozpocznie się po Mszy św. w katedrze o godz. 12.30. Potrzeba jest w Polsce takich manifestacji naszej wiary i przywiązania do tradycji chrześcijańskiej rodziny w obliczu otwartej walki współczesnego pogaństwa z tym co stanowi podstawę życia społecznego w Europie.

* * *

W najbliższym tygodniu mamy w naszej parafii 13 solenizantów noszących imiona: Karol, Leszek, Igor, Wiesław, Wiesława i Robert. Solenizantom życzymy wiele łask Bożych w życiu codziennym oraz doświadczenia orędownictwa swoich patronów, których wspominamy w liturgii:

3 czerwca     św. Karol Lwanga, męczennicy z Ugandy, +1886

5 czerwca     św. Igor Kijowski, mnich i męczennik, +1148

7 czerwca     św. Robert z Newminster, opat +1159

* * *

N   - 2.VI -   8.00 - +Krystyna (1r) +Jan Dembek

                   10.30 - w intencji wszystkich Parafian

Pn   - 3.VI - 18.00 - +z rodziny Filipków

Wt  - 4.VI -   8.00 - +Albin Sobiech +Mariusz Górecki

Śr   - 5.VI - 18.00 - +z rodzin Dębków i Stępnickich

Czw- 6.VI -   8.00 - +Kazimierz Rzepka

Pt    - 7.VI - od 8.00 - odwiedziny chorych

                     od 17.00 - spowiedź św.

                    18.00 - o błog. Boże dla Macieja

N   - 9.VI -     8.00 - w intencji wszystkich Parafian

                    10.30 - +Bronisław +Marianna Kwiatkowscyi