2022-08-21

W sobotę 27 sierpnia wyrusza pielgrzymka do Gietrzwałdu. Wyjazd sprzed kościoła o godz. 6.30. Koszt 50 zł. Chętnych proszę o zgłoszenie najpóźniej do dzisiejszego wieczora, aby móc zorganizować wyjazd.

* * *

Z młodzieżą przygotowującą się do bierzmowania planowana była na 10 i 11 września pielgrzymka do Częstochowy oraz sanktuarium bł. Karoliny Kózka w Zabawie. Na dziś jest jednak za mało chętnych na wynajęcia autobusu. Proszę więc w przyszłą niedzielę 28 sierpnia po Mszy św. o godz. 10.30 o zgłoszenie dodatkowych chętnych osób na wyjazd.

* * *

Zapowiedzi przedślubne pierwsze: Krystian Strzyżewski z Przeczna i Agata Gulczyńska z Łążyna

* * *

W najbliższym tygodniu mamy w parafii 23 solenizantów noszących imiona: Filip, Róża, Bartosz, Emilia, Patrycja, Natalia, Maria i Monika. Solenizantom życzymy wiele łask Bożych w życiu codziennym oraz doświadczenia orędownictwa swoich patronów, których wspominamy w liturgii:

23 sierpnia    św. Róża z Limy, św. Filip, zakonnik, +1285

24 sierpnia    św. Bartłomiej, apostoł,  św. Emilia de Vialar, dziewica, +1856

25 sierpnia    św. Patrycja z Neapolu, dziewica, +VII wiek

26 sierpnia    NMP – Częstochowska,  św. Natalia, męczennica, ok. +236           

27 sierpnia    św. Monika, matka św. Augustyna, +387

* * *

N  - 21.VIII -   8.00 - w intencji wszystkich Parafian

                        10.30 - +Bronisława (30r) +Edmund Klarkowscy +Benedykt +Stefania +Eugeniusz Kran   [Kazanie on-line]

Pn  - 22.VIII -  8.00 - w intencji rodziny Piotra

Cz - 25.VIII -   8.00 - +Krystyna +Jan Dembek

Pt  - 26.VIII - 14.00 - ślub Ewy Zielińskiej i Michała Łuczaka

                       18.00 - +Marek (9r) +Zygmunt (18r) +z rodzin Smyk i Zasackich

Sb - 27.VIII - 16.00 - ślub Agnieszki Tabaczyk i Łukasza Przybyszewskiego

N - 28.VIII -   8.00 - w intencji wszystkich Parafian

                       10.30 - +Marta Rutkowska +Waleria +Franciszek +Jakub Jankowscy [Kazanie on-line]

* * *

ŚWIĘTY MICHALE ARCHANIELE! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

O ŚWIĘTA ROZALIO, wysłuchaj naszych błagań i wstawiaj się za nami, abyśmy zachowani byli przed wszelką zarazą, zwłaszcza duchową która nam grozi w trudnych dzisiejszych czasach. Niech Twoje wstawiennictwo to sprawi, abyśmy bezpiecznie i utwierdzeni w miłości Bożej przeszli wszystkie niebezpieczne drogi świata i trafili tam, gdzie Ty - nasza Patronko - cieszysz się wieczną radością w niebie. Amen.

Święty Boże…

Wzbudź Panie nowe i święte powołania kapłańskie oraz do służby we wspólnocie wiary, szczególnie w naszym Kościele toruńskim, aby młodzi nie lękali się odpowiedzieć na głos powołania i na wzór świętego Józefa z odwagą odpowiadali na Boże wezwanie. Ciebie prosimy….