2023-08-06

Bóg zapałać za poczęstunek przygotowany dla pielgrzymów podążających na Jasną Górę.

* * *

Dziękuję ks. prał. Danielowi Adamowiczowi za posługę liturgiczną w dniu odpustu parafialnego. Dziękuję ks. Rajmundowi i ks. Tomaszowi za pomoc w słuchaniu spowiedzi i za całe wsparcie w czasie choroby Proboszcza.

Dziękuję członkom Bractwa Przemienienia Pańskiego w dniu ich święta patronalnego. Warto przypominać, że nasze Bractwo ma ponad 250 lat ciągłości działania w trosce o kształt życia parafialnego. Jest to najstarszy ruch religijny świeckich w naszej diecezji. Przy tej okazji zachęcam młodzież z Wymysłowa o czynne włączanie się w działalność Bractwa.

Dziękuję całej służbie liturgicznej za posługę podczas uroczystości odpustowej: w zakrystii, w posłudze organistki oraz w prowadzeniu scholi. Dziękuję lektorkom i ministrantom. Dziękuję za organizację nagłośnienia i pomoc w sprawach porządkowych.

* * *

Dziś po południu dzieci i młodzież zaangażowana w działalność naszego klubu sportowego wyjeżdżają na obóz sportowy do Górzna na Pojezierzu Brodnickim. Dziękuję za organizowanie obozów od 10 lat. Przypomnę, że obozy sportowe odbyły się dwukrotnie w Centralnym Ośrodku Sportowym w Spale oraz na Kaszubach i Pojezierzu Brodnickim, nad morzem i w Wilnie. Sprawozdania z obozów można prześledzić na stronie internetowej naszej parafii. W związku z planowanym od roku obozem w tym tygodniu nie zostały przyjęte intencje mszalne.

* * *

W najbliższym tygodniu mamy w parafii 12 solenizantów noszących imiona: Klaudia, Dominik, Ryszard, Roman, Klara i Zuzanna. Solenizantom życzymy wiele łask Bożych w życiu codziennym oraz doświadczenia orędownictwa swoich patronów, które wspominamy w liturgii:

  7 sierpnia    św. Klaudia Rzymska z I wieku

  8 sierpnia    św. Dominik, zakonnik, +1221

  9 sierpnia    św. Roman, męczennik, +258 i św. Ryszard, kartuz, męczennik, +1537

11 sierpnia    św. Zuzanna, męczennica z IV wieku, św. Klara, dziewica, +1253

* * *

Intencje mszalne:

N    - 6.VIII - odpust bracki Przemienienia Pańskiego

                        8.00 - Henryk +Stanisława +Antoni Rzepka

                      od 9.00 do 10.00 - adoracja Najśw. Sakramentu

                     12.00 - w intencji wszystkich Parafian (transmisja on-line)

N - 13.VIII - 8.00 - w intencji wszystkich Parafian

                     10.30 - +Bronisława +Edmund Klarkowscy +Benedykt +Stefania +Eugeniusz Kran (transmisja on-line)

                                 chrzest Anastazji Bąk