2022-02-27

Dziękuję wszystkim uczestnikom  patronalnego święta naszego klubu sportowego ku czci bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego. W Salezjańskiej Lidze Salos rozgrywanej w okresie zimowym w Toruniu oraz w niedzielnych zawodach w Brąchnowie wystawiliśmy aż pięć drużyn w czterech kategoriach wiekowych. Najlepsze drużyny w obu turniejach zajęły pierwsze miejsca. Dziękuję za zorganizowanie balu karnawałowego dla naszych małych sportowców w Zamku Bierzgłowskim.

* * *

W Środę Popielcową rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. W tym dniu obowiązuje post ścisły, to znaczy bez potraw mięsnych można tylko raz najeść się do syta. W Środę Popielcową rozpoczynamy również rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi ks. prał. Sławomir Oder. W środę, czwartek i piątek Msze św. z nauką rekolekcyjną o godz. 10.00 oraz 18.00.W sobotę zakończenie rekolekcji Mszą św. o godz. 10.00. Przed każdą Mszą św. będzie można skorzystać z sakramentu pokuty u ks. Rekolekcjonisty. Dla chorych Msze św. wieczorne będą transmitowane w internecie.

Młodzież przygotowującą się do bierzmowania zapraszam do udziału w całości rekolekcji. Natomiast w przyszłą niedzielę katecheza będzie połączona z projekcją dwugodzinnego filmu „Pasja”

* * *

W najbliższym tygodniu mamy w parafii 15 solenizantów noszących imiona:  Roman, Dawid, Helena, Radosław, Kazimierz, Oliwia i Agnieszka. Solenizantom życzymy wiele łask Bożych w życiu codziennym oraz doświadczenia orędownictwa swoich patronów, których wspominamy w liturgii: 28 lutego        św. Roman, opat, +464

1 marca         św. Dawid, biskup Menevii, +601

2 marca         św. Helena (Elin) Szwedzka, +1164

4 marca         św. Kazimierz, królewicz, +1484, patrn młodzieży Polski i Litwy

5 marca         św. Oliwia, męczennica, +119

6 marca         św. Agnieszka z Pragi, klaryska, +1282

* * *

N - 27.II -   8.00 - w intencji wszystkich Parafian

                 10.30 - +Irena +Władysław Finc +Genowefa Iglewska +Michał Dębiński [Kazanie on-line]

Wt - 8.00 -   8.00 - w intencji rodziny Piotra

Śr - 2.III - Środa Popielcowa

                 10.00 - +ks. Miłosz Wardziński

                 18.00 - +Janina Obermueller (1r) [Kazanie on-line)

Cz - 3.III - 10.00 - +ks. Aleksander Bejger

                 18.00 - +Kazimierz Maciejewski [Kazanie on-line]

Pt  - 4.III - od 8.00 - odwiedziny chorych

                 10.00 - +Maria +Tadeusz

                 18.00 - +Czesław Kardas +Kazimierz Wiciński [Kazanie on-line]

                             Droga Krzyżowa [Kazanie on-line]

Sb - 5.III -   9.00 - nabożeństwo pierwszosobotnie

                 10.00 - int. Krucjaty Wyzwolenia Człowieka [Kazanie on-line]

N  - 6.III - I Niedziela Wielkiego Postu

                   8.00 - +Stanisław Dokurno (12r)

                od 9.00 do 10.30 - Adoracja Najśw. Sakramentu

                10.30 - w intencji wszystkich Parafian [Kazanie on-line]

* * *

ŚWIĘTY MICHALE ARCHANIELE! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

O ŚWIĘTA ROZALIO, wysłuchaj naszych błagań i wstawiaj się za nami, abyśmy zachowani byli przed wszelką zarazą, która nam grozi w trudnych dzisiejszych czasach. Niech Twoje wstawiennictwo to sprawi, abyśmy bezpiecznie i utwierdzeni w miłości Bożej przeszli wszystkie niebezpieczne drogi świata i trafili tam, gdzie Ty - nasza Patronko - cieszysz się wieczną radością w niebie. Amen.

Święty Boże…

Wzbudź Panie nowe i święte powołania kapłańskie oraz do służby we wspólnocie wiary, szczególnie w naszym Kościele toruńskim, aby młodzi nie lękali się odpowiedzieć na głos powołania i na wzór świętego Józefa z odwagą odpowiadali na Boże wezwanie. Ciebie prosimy….