2023-04-02

Ks. Proboszcz raz jeszcze dziękuje za wszelka pomoc w przeżywaniu choroby. Dziś będzie się dzielił swoim doświadczeniem na falach Radia Maryja podczas audycji dla chorych o godz. 13.00.

* * *

Przed nami Święte Triduum Paschalne – szczyt całego roku liturgicznego w Kościele. Dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. oraz dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania jest to jednocześnie najważniejsza katecheza w ciągu całego roku. Przy tej okazji zachęcam do wysłuchania katechez ks. Proboszcza zamieszczonych na stronie internetowej Parafii.

* * *

W Wielki Czwartek Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu w duchowej łączności z modlitwa Jezusa w Ogrójcu i całą Jego męką. Proszę o wpisywanie się na listę dyżurów, aby przez całą noc i później cały dzień ktoś trwał na modlitwie w kościele.

W Wielki Piątek Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00, po której adoracja w kaplicy Grobu Pańskiego do godz. 21.00. W Wielką Sobotę wznowimy adorację o godz. 9.00. Zmianie ulegną tylko godziny poświęcenia pokarmów wielkanocnych. Ks. Tomasz przyjedzie błogosławić pokarmy o godz. 11.00 oraz o godz. 14.00.

Szczytem obchodów Triduum Paschalnego jest liturgia Wigilii Paschalnej, która rozpocznie się od poświęcenia ognia o godz. 20.30. Tę liturgię Wielkiej Nocy Zmartwychwstania Pańskiego zakończy procesja rezurekcyjna w nocy.

* * *

W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego odprawimy dwie msze św. o godz. 6.00 oraz o godz. 10.30. Pierwszą Mszę św. poprzedzi procesja wielkanocna.

* * *

W najbliższym tygodniu mamy w parafii 7 solenizantów noszących imiona: Ryszard i Julia. Solenizantom życzymy wiele łask Bożych w życiu codziennym oraz doświadczenia orędownictwa swoich patronów, których wspominamy w liturgii:

3 kwietnia - św. Ryszard, biskup, ok. +1253; 8 kwietnia - św. Julia Billiart, zakonnica, +1816

* * *

Intencje mszalne:

N   - 2.IV - Niedziela Palmowa

                     8.00 -  w intencji wszystkich Parafian

                     od 9.00 do 10.30 - Adoracja Najśw. Sakramentu

                   10.30 - +Walenty +Helena +Bożena Kowalscy (tranmisja on-line)

Pn -  3.IV -  9.00 - +Jerzy Kwiatkowski +Wacław Kurzeja

Wt -  4.IV -  od 9.00 i 17.00 - spowiedź w Bierzgłowie

N  -  9.IV - Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

                     6.00 - Msza św. w intencji wszystkich Parafian

                   10.30 - +Anna (10r) +Stanisław Barańscy (tranmisja on-line)

                                chrzest Leona Ząbek

Pn - 10.IV - Poniedziałek Wielkanocny

                     8.00 - +Melania +Józef Zakrzewscy +Krystyna Giza

                   10.30 - +Waldemar Kardas (1r)