25-26 września OIMS w Kutnie

W piątek 25 września nasza ekipa sportowa wyjechała na XXVIII Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej do Kutna. Po piątkowej kolacji na dwie godziny udaliśmy się do miejscowego aquaparku. Drużyna dziewczyn po marcowych Igrzyskach jechała z nadziejami na złoto. W meczu finałowym „nasze” dziewczyny pokonały drużynę SALOS Połczyn Zdrój i wygrały cały turniej.

Dla chłopców były to pierwsze Igrzyska. Startowaliśmy w roczniku 2007. W naszej drużynie mieliśmy tylko dwóch chłopców z tego rocznika, reszta była młodsza, niektórzy nawet cztery lata. Chłopcom w debiucie nie udało się wygrać meczu, ale nie odstawali od innych zespołów. Wyniki meczy nie oddawały tego, co działo się na boisku. Naszym chłopcom serca do walki, zawziętości i chęci nie brakowało.

Po turnieju wszyscy mogą być dumni z udziału i wyników. Najważniejsze są zawsze uśmiechy zawodników nawet po przegranym meczu.  Igrzyska to przede wszystkim spotkania integracyjne i nawiązywanie przyjaźni z rówieśnikami z całej Polski.

Dumny z całej drużyny dziewcząt i szczególnie chłopców prezes Tomasz Gałka.

Dziękujemy za transport panu Marcinowi Wojdyle.

„Szatan boi się ludzi radosnych" ( św. Jan Bosko )

P.S.

Sobotnie rozgrywki rozpoczęliśmy od Mszy św., gdzie główną intencją była… pogoda, gdyż od piątku padał deszcz i wszelkie prognozy były deszczowe na cała sobotę i niedzielę.  I oto podczas Mszy św. przz okna świątyni zaświeciło słońce I uśmiechnęło się