2022-10-02

Rozpoczynamy miesiąc różańcowy i jednocześnie miesiąc misyjny. Nabożeństwo różańcowe codziennie w tygodniu w łączności z Mszą św. Dzieci zapraszam w poniedziałki, środy i piątki. Pamiętajmy w codziennym różańcu o naszych misjonarzach, których otaczają opieką modlitewną róże różańcowe w naszej parafii: o ks. Krzysztofie Gieracie i wszystkich polskich klaretynkach, o biskupie. Edwardzie Zielskim w Brazylii, o jezuicie Józefie Matyjku w Zambii oraz o Małgorzacie Trokowskiej Paragwaju. Na spotkaniu z członkami Żywego Rżańca postanowiliśmy w październiku wesprzeć również finansowo Małgorzatę Trokowską, która będzie miała usuniętą jedną nerkę i na same leczenie, pomimo ubezpieczenia, potrzeba kilka tysięcy zł. Swoje ofiary można składać przez cały październik do puszki, która znajduje się przy obrazie Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

* * *

Bierzmowanie w naszej parafii odbędzie się w piątek 14 października o godz. 18.00. Ostanie katechezy w obydwie niedziele o godz. 11.30 oraz w piątek 7 października w połączeniu z Mszą św. i różańcem o godz. 18.00.

* * *

W sobotę 8 października o godz. 18.00 w parafii św. Józefa w Toruniu bp Wiesław Śmigiel odznaczy medalem dla zasłużonych dla diecezji toruńskiej moją mamę Bożenę. Całość liturgii będzie transmitowana przez internet na naszej stronie www.przeczno.pl. Polecam to wydarzenie waszej modlitwie.

* * *

W najbliższym tygodniu mamy w parafii 2 solenizantów noszących imię: Artur. Solenizantom życzymy wiele łask Bożych w życiu codziennym oraz doświadczenia orędownictwa swoich patronów, szczególnie tych z bierzmowania.

* * *

N   -   2.X -   8.00 - +Karolina +Walenty +Józef (4r) Nosidlak

                   od 9.00  do 10.30 - Adoracja Najśw. Sakramentu

                   10.30 - w intencji wszystkich Parafian [Kazanie on-line]

Pn   - 3.X - 18.00 - +Eugeniusz +Stefania +Benedykt Kran +Bronisława +Edmund Klarkowscy

Wt  - 4.X -   8.00 - +Józefina +Jan +Czesław Oberműller

Śr   - 5.X - 18.00 - +Władysława +Szczepan Barnat

Cz  - 6.X -    8.00 - + Tomasz +z rodziny Mięsikowskich

Pt   - 7.X - od 8.00 - odwiedziny chorych

                   od 17.00 - spowiedź św.

                  18.00 - +Genowefa Waśniewska (12r)

Sb  - 8.X -   8.00 - +Zygmunt Dokurno (13r)

N  -  9.X -   8.00 - +Jan Tyburczy (9r)

                  10.30 - w intencji wszystkich Parafian [Kazanie on-line]