2024-03-10

Młodzież ze szkoły średniej, która pragnie przystąpić do sakramentu bierzmowania jesienią tego roku, zapraszam do pozostania kościele po Mszy św. o godz. 8.00.

* * *

Rozpoczęły się dziś rekolekcje wielkopostne, które prowadzi ks. Adam Lis. Od poniedziałku do czwartku rekolekcje będą się odbywały w ramach Mszy św. o godz. 10.00 oraz 18.00. Dla chorych wszystkie liturgie są już obecne na parafialnej stronie internetowej www.przezno.pl. Można również zamawiać intencje mszalne podczas rekolekcji. W ostatnim dniu kolekta przeznaczona będzie na inicjatywy duszpasterskiej podejmowane przez rekolekcjonistę.

* * *

Jest już dostępny nowy numer miesięcznika „W naszej Rodzinie”. Od pierwszej strony są wartościowe artykuły tłumaczące źródło współczesnych poglądów, że wszystkie religie są jednakowo dobre. Kolejny artykuł ukazuje światowe kierunki polityki walczącej z religią katolicką. Kolejny tekst poświęcony jest zjawisku bluźnierstwa szerzącemu się w Polsce i podpowiada sposoby skutecznego reagowania na takie zjawiska, aby ich przypadkiem nie reklamować. Później są teksty z życia rodzinnego. Zachęcam więc do zabrania miesięcznika i złożenia dowolnej ofiary do puszki np. 10 zł.

* * *

Przewodniczący Konferencji Episkopatu abp Stanisława Gądeckiego zaprasza wszystkich  katolików do włączenia się w ogólnopolską Nowennę w intencji Ojczyzny, w intencji zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. Nowenna rozpocznie się w sobotę 16 marca a zakończy 24 marca przed Dniem Świętości Życia. Zachęcamy, aby każdy z nas w tych dniach odmawiał dowolną modlitwę w intencji Ojczyzny. Patronami Nowenny, na których orędownictwo szczególnie liczymy, są św. Andrzej Bobola i bł. ks. Jerzy Popiełuszko.

 

Zapowiedzi pierwsze: Anna Barnat z Dębin i Karol Weyna z Raciniewa

* * *

Intencje mszalne:

Transmisje ze wszystkich nabożeństw TUTAJ

N  - 10.III - IV Niedziela Wielkiego Postu

                      8.00 - +Przemysław Dzikowski

                    10.30 - w intencji wszystkich Parafian

Pn - 11.III - 10.00 - Msza św. z nauką rekolekcyjną -

                   18.00 - Msza św. z nauką rekolekcyjną -

Wt- 12.III - 10.00 - Msza św. z nauką rekolekcyjną -

                   18.00 - Msza św. z nauką rekolekcyjną -

Śr - 13.III - 10.00 - Msza św. z nauką rekolekcyjną -

                   18.00 - Msza św. z nauką rekolekcyjną -

Cz- 14.III - 10.00 - Msza św. z nauką rekolekcyjną -

                   18.00 - Msza św. z nauką rekolekcyjną -

Pt   15.III - 18.00 - +Leon +Jadwiga +Mariusz Surowiec

N  - 17.III - V Niedziela Wielkiego Postu

                    8.00 -  w intencji wszystkich Parafian

                10.30 - +Wiesław Przybyłowicz +Eugeniusz Okoń +Krystyna Lewicka