2022-08-07

Dzisiejszym uroczystościom odpustowym przewodniczy ks. Marek Ochlak pochodzący z Nowego Miasta Lubawskiego, który przez wiele lat pracował na misjach na Madagaskarze.

* * *

Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie uroczystości odpustowej. Dziękuję księżom z naszego dekanatu za pomoc w konfesjonale i wspólną modlitwę. Za porządki w kościele dziękuję rodzinom Andrzeja Waleckiego, Grzegorza Kucharzewskiego i Jana Pęcka. Dziękuję Bractwu Przemienienia Pańskiego za obsługę liturgiczną oraz Ochotniczej Straży Pożarnej z Przeczna za ustawienie ławek. Dziękuję zakrystiance, organistce, lektorkom i ministrantom za czynny udział w liturgii odpustowej.

* * *

Raz jeszcze dziękuję szczególnie Kołom Gospodyń Wiejskich z Dębin i Przeczna za przygotowanie 3 sierpnia śniadania dla ponad steki pielgrzymów podążających z Helu na Jasną Górę.

* * *

Dzieci z naszego klubu sportowego wyjeżdżają dziś po południu na obóz sportowy do Spały.

* * *

W najbliższym tygodniu mamy w parafii 10 solenizantów noszących imiona: Dominik, Ryszard, Roman, Zuzanna i Klara. Solenizantom życzymy wiele łask Bożych w życiu codziennym oraz doświadczenia orędownictwa swoich patronów, których wspominamy w liturgii:

8 sierpnia      św. Dominik, zakonnik, +1221

9 sierpnia      św. Roman, męczennik, III w. oraz św. Ryszard, kartuz i męczennik, +1537

11 sierpnia    św. Zuzanna, męczennica, IV w. oraz św. Klara, dziewica, +1253

* * *

N    - 7.VII - odpust bracki Przemienienia Pańskiego

                         8.00 - +Eugeniusz Krzysztoń

                       od 9.00 do 12.00 - adoracja Najśw. Sakramentu

                       12.00 - w intencji wszystkich Parafian [Kazanie on-line]

N  - 14.VIII -   8.00 - w intencji wszystkich Parafian

                       10.30 - +Jadwiga +Stefan Petkiewicz +Ludwika +Jan  Kazimierscy [Kazanie on-line]

* * *

ŚWIĘTY MICHALE ARCHANIELE! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

O ŚWIĘTA ROZALIO, wysłuchaj naszych błagań i wstawiaj się za nami, abyśmy zachowani byli przed wszelką zarazą, zwłaszcza duchową która nam grozi w trudnych dzisiejszych czasach. Niech Twoje wstawiennictwo to sprawi, abyśmy bezpiecznie i utwierdzeni w miłości Bożej przeszli wszystkie niebezpieczne drogi świata i trafili tam, gdzie Ty - nasza Patronko - cieszysz się wieczną radością w niebie. Amen.

Święty Boże…

Wzbudź Panie nowe i święte powołania kapłańskie oraz do służby we wspólnocie wiary, szczególnie w naszym Kościele toruńskim, aby młodzi nie lękali się odpowiedzieć na głos powołania i na wzór świętego Józefa z odwagą odpowiadali na Boże wezwanie. Ciebie prosimy….