Bachotek - 14-21 sierpnia

Nasz kolejny obóz sportowy zorganizowaliśmy nad jeziorem Bachotek korzystając z ośrodka turystycznego "STEPOL".

Tradycyjnie formuła organizacyjna zapożyczona z rekolekcji oazy rodzin: kilka rodzin wyjeżdża razem z dziećmi, aby wspólnie spędzić tydzień urlopu.

Wybór miejsca padł na ośrodek nad jeziorem Bachotek: woda, boiska do rozgrywek piłkarskich i do siatkówki, las i bliskość kościoła w Pokrzydowie. To już tradycyjne kryteria wyboru miejsca pobytu w niezbyt dużej odległości od naszej parafii. Wspaniała grupa 14 dzieci i wspaniali rodzice - opiekunowie całej grupy z coraz większym doświadczeniem. Aż żal było wyjeżdżać po tygodniu do domu...

Każdy dzień rozpoczynał się poranną Mszą św. w kościele parafialnym w pobliskim Pokrzydowie (3 km od ośrodka). Później śniadanie... i okazywało się, że byliśmy z reguły pierwszymi wczasowiczami na poranym posiłku. Później jako pierwsi wypożyczliśmy kajaki... jak mówi przysłowie "Kto rano wstaje temu Pan Bóg daje..." Po południu mecze piłkarskie i siatkówka. Dodatkowo wycieczka do pobliskiego grodziska, może nie ściśle archeologicznego, ale pełnego atrakcji historycznych. Wieczorem inne atrakcje z dyskoteką w czwartkowy wieczór... Pogoda dopisała, choć była zmienna, ale rodzicom nie zabrakło pomysłów na każdą pogodę, za co należą się im serdeczne podziękowania.