2013-11-10

W czwartek 7 listopada w Zamku Bierzgłowskim odbył się X Wojewódzki Festiwal Pieśni Patriotycznej "Tobie Polsko". Nasza Natalka piosenką "Mury" wyśpiewała I miejsce w kategorii 10-12 lat (nagrodzoną pucharem wójta gminy Łubianka oraz nagrodą Marszałka Województwa).

* * *

Przeżywamy dziś Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W związku z tym w przyszłą niedzielę przeprowadzimy zbiórkę do puszki na pomoc dla Kościoła w Nigerii.

* * *

Jutro dziękujemy za dar niepodległości Polski. Doświadczamy jak trudny jest to dla nas dar. Pamiętajmy więc o modlitwie w intencji naszej Ojczyzny, pamiętajmy także o tych, którzy życie swoje oddali w nadziei, że w ten sposób przysłużą się następnym pokoleniom swoich rodaków. Pamiętajmy również o wywieszeniu flagi narodowej.

* * *

Katecheza przed I Komunią św. w piątek o godz. 17.00.

* * *

W sobotę 16 listopada w Bydgoszczy odbędzie się Pomorski Kongres Katolików pod hasłem „Stop Ateizacji”. Gorąco zachęcam do wzięcia udziału w kongresie z uwagi na wartościowych prelegentów. Szczegóły na afiszu i ulotkach rozłożonych w kruchcie.

* * *

W najbliższych dniach mamy w naszej parafii 22 solenizantów noszących imię: Bartłomiej, Marcin, Witold, Renata, Gertruda, Małgorzata, Elżbieta i Eliza. Solenizantom życzymy wielu łask Bożych.

* * *

Intencje mszalne:

N    - 10.XI -   8.00 - w intencji wszystkich Parafian

                      10.30 - +z rodzin Bąk i Przekwas

Pn  -  11.XI - 18.00 - o błog. Boże dla Zofii i Adama Finc

Wt  - 12.XI -   8.00 - +z rodzin Godlewskich, Ruszkowskich i Meller

Śr    - 13.XI - 18.00 - +Genowefa Obermueller

Czw- 14.XI -   8.00 - +ks. Stanisław Człapa

Pt    - 15.XI - 18.00 - +Aleksandra Żuk

Sb   - 16.XI -   8.00 - int. dziękczynna za długie życie i zdrowie Bożeny i Bogusława

N    - 17.XI -   8.00 - +Mieczysław Bryska

                     10.30 - w intencji wszystkich Parafian - chrzest Roksany Teresy Łubianka