22 luty - Turniej bł. ks. S. W. Frelichowskiego

Doroczne święto patonalne ku czci bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego przeżywaliśmy 22 lutego. Jest to szczególny dzień dla ruchu skautowego na całym świecie - tzw. Dzień Myśli Bratereskiej obchodzony na pamiątkę dnia urodzin ząłozycieli ruchu harcerskiego sir Roberta Baden Powella i jego żony Olave. Jedoczesnie jest to najprawdopodobniej dzień narodzin dla nieba bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego - patrona ruchu harcerskiego w Polsce, jak i patrona naszego klubu sportowego w Przecznie. I choć liturgiczne wspomnienie bł. ks. Frelichowskiego przypada 23 lutego, to prawdopodobnie zmarł właśnie 22 lutego, zaś 23 lutego jego ciało zostało spalone w krematorium. Te dwie daty figurują bowiem obok siebie w kronice obozowej w Dachau.

Nasze świętowanie rozpoczęliśmy o godz. 8.00 uroczystą Mszą św. i kontynuowaliśmy od godz. 9.30 w sali w Brąchnowie w formie tradycyjnego pucharu piłkarskiego. Wśród chłopców z rocznika 2011 zwycięzyli nasi zawodnicy z SL-SALOS Przeczno, przed drużyną Mustang-Ostaszewo oraz SALOS-em Toruń i drugą druzyną z Przeczna. Natomiast w roczniku 2008 zwyciężyli chłopcy z BACH-a Brąchnowo, przed SALOS-em Przeczno i SALOS-em Toruń. Stawkę zamknęły nasze dziewczęta z SALOS-u Przeczno, które coraz śmielej sobie radzą na boisku piłkarskim.

Najważniejsza była jednak dobra zabawa przeżyta w klimacie walki fair-play. Na pamiątkę wszyscy zawodnicy... i najdzielniejsi młodzi kibice otrzymali pamiątkiowe medale.