2013-11-01

W niedzielę z rąk ks. bpa Andrzeja Suskiego sakrament bierzmowania przyjęli: Anna Barnat, Klaudia Kuźba, Stanisław Mięsikowski, Justyna Pęcek, Anna Rutkowska, Łukasz Rzepka i Tomasz Śliwiński. Raz jeszcze dziękuję młodzieży za trud ponad 2-letniego przygotowania do przyjęcia sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej.

Po Mszy św. ks. Biskup przyjął przyrzeczenia członków nowej Rady Parafialnej na 5-letnią kadencję. Obecnie w skład Rady Parafialnej wchodzą: z Dębin Mieczysław Kardas, Grzegorz Kucharzewski, Lucyna Szugajew i Małgorzata Walecka; z Przeczna Paweł Chmielewski, Tomasz Gałka, Tadeusz Gendek, Mirosława Kwiatkowska i Marcin Stankiewicz oraz z Wymysłowa Adam Finc, Halina Janiszewska i Leszek Mądrzejewski.

* * *

Zakończyliśmy zaplanowane na ten rok prace na boisku parafialnym. Za prace w minionym tygodniu dziękuję Leszkowi Śliwińskiemu, Pawłowi Chmielewskiemu, Danucie i Marcinowi Stankiewiczom, Aleksandrowi Grabowskiemu i Tomaszowi Gałce. W kościele trwają jeszcze prace przy wymianie okna w zakrystii oraz montaż nowych okiennic na wieży. Udało się również zamontować pierwsze czujki antywłamaniowe w kościele i podłączyć je do sytemu antywłamaniowego obejmującego plebanię, budynek gospodarczy i teren obiektów sportowych. Docelowo nowoczesny system antywłamaniowy w kościele pozwoli na otwarcie kraty w kruchcie w ciągu dnia.

* * *

Można zgłaszać imiona zmarłych na wypominki jednorazowe, które odczytamy jutro w Dniu Zadusznym oraz roczne, które odczytujemy we wszystkie niedziele. Od dziś można również zamawiać intencje mszalne na przyszły rok. Przypominam o obowiązku przedłużania rezerwacji grobów na naszym cmentarzu. Obecnie ceny rezerwacji miejsca na cmentarzu wynosi 20 zł za 1 rok.

* * *

W najbliższych dniach mamy w naszej parafii 4 solenizantów noszących imię: Tobiasz i Sylwia. Solenizantom życzymy wielu łask Bożych.

* * *

Intencje mszalne:

Pt   -   1.XI - Uroczystość Wszystkich Świętych

                    8.00 - +Zygmunt +Stanisław Dokurno

                  10.30 - w intencji wszystkich Parafian

                             procesja na cmentarzu

Sb  -  2.XI - Wspomnienie Wszystkich Zmarłych

                    8.00 - w int. Ojca Świętego

                  12.00 - w int. wszystkich zmarłych

                  18.00 - +członkowie Krucjaty Wyzwolenia Człowieka

N    - 3.XI -  8.00 - +Bolesława Kryczka

                   od 9.00 do 10.30 - adoracja Najśw. Sakramentu

                   10.30 - w intencji wszystkich Parafian