Triduum Paschalne

Program uroczystości Triduum Paschalnego:

Liturgia Wielkiego Czwartku i Wielkiego Piątku rozpocznie się o godz. 18.00.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w tzw. Ciemnicy po liturgii wielkoczwartkowej przez całą noc do liturgii Męki Pańskiej.

Adoracja w Grobie Pańskim w Wielki Piątek do godz. 21 i w Wielką Sobotę od 6 rano do liturgii Wigilii Paschalnej.

Święcenie pokarmów w Wielka Sobotę o godz. 12.00 i 15.00.

Na liturgię Wigilii Paschalnej, która rozpocznie się w sobotę o godz. 20.30, wszyscy przynosimy świece, najlepiej pamiątkę chrztu świętego. Bezpośrednio na zakończenie nocnej liturgii przeżyjemy procesję rezurekcyjną z Najświętszym Sakramentem.

W niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego pierwszą Mszę św. o godz. 6.00 rozpoczniemy od procesji wielkanocnej z figurą Zmartwychwstałego. Przed laty tradycyjnie taka procesja wielkanocna z figurą Zmartwychwstałego odbywała się w każdą niedzielę okresu wielkanocnego aż do uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Druga Msza św. w niedzielę o godz. 10.30.

Na Triduum Paschalne przyjeżdża do naszej parafii od kilkunastu lat grupa rekolekcyjna Ruchu Światło-Życie. Przyjeżdża młodzież oraz całe rodziny ze swoimi dziećmi z kilku sąsiednich diecezji. Poniższe galerie ze zdjęciami ilustrują przebieg Triduum Paschalnego w parafii oraz dodatkowo przebieg samych rekolekcji dla grupy oazowej. Systematycznie grupę rekolekcyjna wspiera Irena Kucharskska z Instytutu Niepokalanej, Matki Kościoła. Przez szereg lat przyjeżdżała z Lublina na całe Triduum Paschalne do Przeczna. Ostatnio nadsyła komentarze, które czytamy podczas liturgii w kościele.